„Najwyższa na świecie wieża z książek” — wirtualne spotkanie przeprowadzone w ramach XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
13 maja 2021

Książka to przepustka do świata wyobraźni. Przesycona jest magią liter, czarem słów i tajemnicą, którą można odkryć, jeśli tylko zagłębimy się w ten fascynujący świat wykreowany przez autora. Niezwykłą historię o  miłości do literatury i magii czytania zaprezentowałam na kolejnym spotkaniu online z naszymi najmłodszymi czytelnikami z Miejskiego Przedszkola nr 1.

 Najwyższa na świecie wieża z książek to opowieść małym chłopcu, Jerzyku, który miał wyjątkowe marzenie. Chciał latać. Podziwiał ptaki, śledził ślady samolotów, a nawet próbował skonstruować skrzydła. Niestety bez skutku. Pewnego dnia mama podarowała mu pierwszą książkę. Jerzyk od razu zaczął czytać, sięgnął po kolejną i następną… i jeszcze jedną… Zaczął pochłaniać książki, a jego wieża rosła i rosła.

„Jerzyk czytał i czytał, bez chwili przerwy. Dzięki opowieściom mógł podróżować do dalekich krajów, odkrywać ciekawostki historyczne, poznawać nowych ludzi lub wyobrażać światy, które tak naprawdę nie istnieją. Odkrył, że chociaż on sam nie umie latać, to jego wyobraźnia to potrafi”.

Czytanie jest wielką i niesamowitą przygodą, warto o tym pamiętać nie tylko w Tygodniu Bibliotek. A tę i inne wyjątkowe książki „Znajdziesz w bibliotece”.

5716 - lektura czytana podczas spotkania z dziećmi 5718 - lektura czytana podczas spotkania z dziećmi 5724 bibliotekarka czyta przedszkolakom 5726 dzieci z MP1 uczestniczące w spotkaniu