Nominacja do nagrody Mosty Starosty dla emerytowanego pracownika MBP w Gorlicach!

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
14 lutego 2020

Miło nam poinformować, że Urszula Karasińska — przez wiele lat zawodowo związana z MBP w Gorlicach, została nominowana do nagrody w dziedzinie kultury — Mosty Starosty 2020.

Urszula Karasińska jest pomysłodawczynią utworzenia cyfrowego archiwum historii miasta i regionu pn. „Świadkowie lokalnej historii”. Ten autorski projekt realizuje od 2017 roku wspólnie z pracownikami MBP w Gorlicach. W ubiegły piątek, 14 lutego 2020 roku w Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach, odbyła się uroczysta gala, w trakcie której przyznano naszej koleżance wyróżnienie za zasługi na niwie utrwalania historii małej ojczyzny i budowania związków pomiędzy przeszłością, teraźniejszością i przyszłością.

Serdecznie gratulujemy!

Sama nominowana pisze:

Szanowni Świadkowie Lokalnej Historii!

Wyróżnienie Kapituły Nagrody Mosty Starosty, które otrzymałam, traktuję jako zbiorowe wyróżnienie szczególnie Was, którzy opowiedzieli mi swoje historie i tych, którzy je dopiero opowiedzą. To Państwo stworzyliście Świadków Lokalnej Historii i za to serdecznie dziękuję.

Ula Karasińska

Zachęcamy do odsłuchiwania kolejnych wywiadów historycznych z mieszkańcami ziemi gorlickiej, które wraz z pamiętnikami i fotografiami archiwalnymi znajdziecie na naszej stronie internetowej w sekcji Świadkowej lokalnej historii lub bibliotecznym kanale YouTube.

Tu znajdziecie relację z gali wręczania nagród Mosty Starosty na stronie Starostwa Powiatowego w Gorlicach.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Wyróżnienie dla Urszuli Karasińskiej

    Wyróżnienie dla Urszuli Karasińskiej