Światowy Dzień Pluszowego Misia

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
19 listopada 2019

„Miś, miś pluszowy zawsze cię wysłucha, o swoich kłopotach szepnij mu do ucha” —wyjątkowa, mięciutka przytulanka to nieodzowna zabawka chyba każdego dziecka. 25 listopada wszystkie misie, małe i duże, obchodzą swoje święto — Dzień Pluszowego Misia.

Gdzie najlepiej celebrować ten wyjątkowy dzień? Oczywiście w bibliotece! Tam na książkowych stronach, mieszka wielu przedstawicieli niedźwiedziego rodu. Do misiowej krainy zaprosiliśmy grupę pięciolatków z Miejskiego Przedszkola nr 8 w Gorlicach. Przywitały ich dziwne ślady, czyżby bibliotekę odwiedziły dzikie zwierzęta? Ale jakie? Okazało się, że największe z nich pozostawił prawdziwy niedźwiedź. Czy z tym groźnym drapieżnikiem można się zaprzyjaźnić? — Tak! Udowodniła to historia Felka i Felki, bohaterów opowiadania autorstwa Katarzyny Minasowicz Mój przyjaciel niedźwiedź. Ciepła metaforyczna opowieść o wewnętrznym przyjacielu, który cały czas nam towarzyszy i na którego zawsze możemy liczyć. Po lekturze przyszedł czas na zabawę. Maluchy z własnoręcznie wykonanymi misiami świetnie się bawiły tańcząc w rytm piosenki „Jadą, jadą misie”.

dzieci dopasowują ślady do zwierząt dzieci dopasowują ślady do zwierząt pogadanka na temat misiach prowadząca pokazuje misia z kartonu praca plastyczna, dzieci z MP nr 8 wykonują misie praca plastyczna, dzieci z MP nr 8 wykonują misie praca plastyczna, dzieci z MP nr 8 wykonują misie efekty pracy na wspólnym zdjęciu zabawa z misiami przy muzyce zabawa z misiami przy muzyce czytanie opowiadania Mój przyjaciel niedźwiedź