Kodowanie na dywanie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
18 października 2019

Czy książką można bawić się tak, jak tabletem? Oczywiście! Wystarczy dziecięca wyobraźnia i interaktywna publikacja Kliknij mnie, autorstwa Saliny Yoon. Jej sympatyczny bohater — Blipek chce wygrać w swojej komputerowo-książkowej grze. Aby mu pomóc trzeba klikać, turlać, dmuchać i potrząsać. Za dotarcie do ostatniego etapu gry przysługuje nagroda! Jaka? Wiedzą to dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 1, które odwiedziły Czytelnię dla Dzieci i Młodzieży.

Informatyka może być prosta, kolorowa i interesująca. Jednak czy zawsze potrzebujemy do niej komputera? Okazuje się, że nie. Małym pasjonatom nowych technologii wystarczyła mata, kolorowe kubki oraz piktogramy. Wyścig do kolorowej wieży, kubeczkowe bystre oczko oraz zbuduj według klucza — te zadania wypełniły nasze pierwsze zajęcia, które nazwaliśmy „Kodowanie na dywanie”. Przedszkolaki świetnie się bawiły, układając coraz trudniejsze przestrzenne konstrukcje z kolorowych kubków.

dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 1 słuchają opowiadania dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 1 słuchają opowiadania kodowanie na dywanie kodowanie na dywanie kodowanie na dywanie