„Maroko” — relacja z prelekcji i wernisażu fotografii Alicji Przybyszowskiej

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
14 marca 2019

Maroko okiem artysty fotografika najlepiej charakteryzują światło i kolory. To one właśnie okazały się inspiracją podróży Alicji Przybyszowskiej, którą 14 marca 2019 roku gościliśmy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach. Alicja Przybyszowska jest cenioną i wielokrotnie nagradzaną artystką, która łączy swoje dwie największe pasje — fotografię oraz podróże. Podczas wernisażu nasz gość wygłosił ilustrowaną licznymi zdjęciami prelekcję, będącą relacją z trzytygodniowej podróży po Maroku, którą odbyła wraz z rodziną w 2016 roku. Eksponowane na wystawie fotografie są reporterskim i artystycznym zapisem przebytej drogi przez Marrakesz, As-Sawirę, Al-Dżadidę, Meknes, Fez, Merzougę, Warzazat oraz Ajt Ben Haddou. Na prezentowanych fotografiach odnajdziemy osobliwości Maroka, krajobrazy, przyrodę, architekturę i przede wszystkim ludzi — mieszkańców Maroka, ich codzienne życie, kulturę, obyczaje oraz religię.

Wernisaż cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców ziemi gorlickiej, a wśród zgromadzonej w galerii Na Piętrach publiczności nie zabrakło także znanych gorlickich fotografów. Niestety — nie każdy może sobie pozwolić na wycieczkę do magicznego Maroka, jednak każdy może przyjrzeć się mu bliżej, odwiedzając wystawę dostępną w galerii Na Piętrach MBP w Gorlicach. Ekspozycja jest dostępna do zwiedzania do 4 kwietnia 2019 roku w godzinach pracy biblioteki. Serdecznie zapraszamy!

	dyrektor MBP i artystka otwierają wystawę 		dyrektor MBP i artystka otwierają wystawę 		autorka wpisuje się do księgi pamiątkowej		autorka wpisuje się do księgi pamiątkowej		goście zgromadzenia na drugim piętrze biblioteki		goście zgromadzenia na drugim piętrze biblioteki		goście zgromadzenia na drugim piętrze biblioteki		goście zgromadzenia na drugim piętrze biblioteki		publiczność w Sali pod w sową		publiczność w Sali pod w sową		autorka rozpoczyna pokaz slajdów		autorka w trakcie opowieści o Maroku		jedno z przedstawianych zdjęć i plakat 		widok ogólny na salę i publiczność		widok ogólny na salę i publiczność		kilka zdjęć z wystawy wiszących na ścianach 		widok ogólny na salę i publiczność		kilka zdjęć z wystawy wiszących na ścianach 		podziekowania i zakonczenie prelekcji przez autrokę i dyrektor MBP