Czterdzieste czwarte spotkanie Klubu Małego Czytelnika — relacja

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
12 czerwca 2018

„Cztery słonie, zielone słonie” — to słowa popularnej dziecięcej piosenki. Co prawda Światowy Dzień Słonia przypada dopiero w sierpniu, my jednak obchodziliśmy go nieco wcześniej. O tych lądowych olbrzymach rozmawialiśmy na ostatnim przed wakacyjną przerwą spotkaniu Klubu Małego Czytelnika. Tropem fascynujących zwierząt udaliśmy się do Tajlandii — państwa, które kształtem przypomina słonia, a dokładnie jego głowę. Jakie są gatunki słoni? Czy rzeczywiście słonie mają dobrą pamięć? Okazuje się, że ich inteligencja jest naprawdę imponująca. Przemieszczając się po sawannach, doskonale wiedzą, dokąd zmierzają i potrafią przekazywać te informacje między sobą. Klubowicze — korzystając z książek znajdujących się w Czytelni dla Dzieci i Młodzieży — poznali wiele ciekawostek na temat słoni. Wspomnieliśmy też o tych bajkowych — takich jak Elmer. Mali Czytelnicy pomagali małemu słonikowi odnaleźć drogę do mamy, rozwiązywali łamigłówki i kolorowali „słoniową” mandalę. Klubowicze, wykorzystując rolki po papierze toaletowym, szary papier, pisaki i klej, stworzyli także urocze słoniki (oczywiście z podniesioną trąbą — by przyniosły im szczęście).

Wszystkim naszym Klubowiczom serdecznie dziękujemy za udział w dotychczasowych spotkaniach i już teraz zapraszamy na kolejne, powakacyjne warsztaty. Tymczasem życzymy Wam udanych, słonecznych wakacji oraz mnóstwa wrażeń w letnie dni. Do zobaczenia we wrześniu!

 

	szukamy Tajlandii na mapie 		prowadząca warsztaty opowiada o słoniach 		Klubowicze rozwiązują łamigłówki 		Klubowicze rozwiązują łamigłówki 		Klubowicze rozwiązują łamigłówki 		pogadanka o Elmerze — słoniu w kratkę 		pogadanka o Elmerze — słoniu w kratkę 		Klubowicze wykonują słonie z rolek		Klubowicze wykonują słonie z rolek		prowadząca warsztaty opowiada o słoniach