28. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie — relacja
W czwartek, 23 października bibliotekarze z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorlicach uczestniczyli w 28. odsłonie Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Hasłem tegorocznego wydarzenia był cytat z Ziemi obiecanej, autorstwa Władysława Reymonta: „Nie jestem maszyną, jestem człowiekiem”.
Jest to święto czytelników oraz całej „książkowej” branży, która wiele czasu poświęca aby jak najlepiej przygotować się do tego wydarzenia. Szczególnie wyczekiwanym momentem dla redaktorów, ilustratorów, bibliotekarzy, księgarzy, tłumaczy i poligrafów są pierwsze dwa dni targów — tzw. dni branżowe. W tym czasie, mają oni okazję uczestniczyć w bogatym programie debat, warsztatów i spotkań. To także świetna okazja do zakupu książek w promocyjnych cenach.
W tym roku, tak samo jak w latach poprzednich, bibliotekarze z gorlickiej MBP przemierzali alejki hali EXPO z listą najpotrzebniejszych tytułów. Nasz wyjazd zakończył się sukcesem — a nowe książki już wkrótce pojawią się na półkach w naszych Wypożyczalniach i Czytelniach.





















































