Bibliotekarze polecają książki na wrzesień

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
2 września 2022

 

czerwiec

WRZESIEŃ

Anna Nigborowicz rekomenduje młodszym czytelnikom publikację pt. Moc Amelki, autorstwa Barbary Gawryluk. Jest to historia małej Amelki z Ukrainy.  Dziewczynka stała się symbolem ukraińskich dzieci, którym wojna zabrała dzieciństwo.

Małgorzata Kliś poleca serię książek pt. Listy od Feliksa, autorstwa Annette Langen. Są to niezwykłe przygody podróżnika — królika Feliksa.

Ewa Bochenek poleca książkę pt. Pod osłoną gór: Dzieje Rusi Karpackiej i Karpatorusinów. Jest to monografia naukowa dotycząca historii Rusi Karpackiej i Karpatorusinów. Autor publikacji, profesor Paul Robert Magocsi, stawia w niej śmiałą tezę o istnieniu czwartej narodowości wschodniosłowiańskiej.

Gabriela Walus poleca książkę pt. Zbuntowana: moja ucieczka z Arabii Saudyjskiej. Jest to niezwykle wstrząsająca historia dziewczyny, Rahaf Muhammad, która uciekła z Arabii Saudyjskiej.

Marta Karp poleca książkę pt. Gasnące światło, autorstwa Hanny Greń. Jest to emocjonująca opowieść o życiu młodej kobiety, na które ogromny wpływ wywarła przeszłość.

Grażyna Zastępa poleca książkę pt. Polska i Rosja: sąsiedztwo wolności i despotyzmu X-XXI w. W publikacji autor, prof. Andrzej Nowak odsłania źródła rosyjskiej mentalności od czasów powstania państwa polskiego i Rusi Kijowskiej, aż do czasów współczesnych.

Beata Sajdera poleca publikację pt. Vetulani: piękny umysł, dzikie serce, autorstwa Katarzyny Kubisiowskiej. Jest to biografia Jerzego Vetulaniego.

Natalia Karasińska rekomenduje książkę pt. QGIS 3.14: tworzenie i analiza map, autorstwa Bartłomieja Iwańczaka. Niezwykła publikacja prezentująca jak korzystać z programu QGIS.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Baner

    Baner