Bibliotekarze polecają książki na kwiecień

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
31 marca 2021

(książki dostępne w czytelni online IBUK Libra — aby otrzymać darmowy kod wystarczy, że napiszesz e-mail na adres promocja@mbpgorlice.info, więcej szczegółów tutaj)

 

marzec

Joanna Kalisz-Dziki rekomenduje publikację pt. Afryka Kazika, autorstwa Łukasza Wierzbickiego. Jest to zbiór opowiadań dla dzieci napisanych na podstawie reportaży Kazimierza Nowaka, który w latach trzydziestych XX wieku przemierzył Afrykę na rowerze.

Barbara Szczepanik poleca książkę pt. 60 felietonów najjadowitszych.  Publikacja stanowi zbiór niesamowitych, a zarazem najostrzejszych spośród felietonów Jerzego Pilcha. Autor podejmuje temat literatury, sportu, kobiet i mężczyzn, ogólnie postrzeganej rzeczywistości oraz ojczyzny.

Beata Mituś poleca książkę pt. Szramy. Jak psychosystem niszczy nasze dzieci, autorstwa Witolda Beresia i Janusza Schwertnera. Publikacja podejmuje temat samobójstw dzieci i młodzieży i ich przyczyn.

Katarzyna Marchwica poleca publikację pt. Python mniej poważnie: Zabawne projekty programistyczne, które zwiększą Twoje umiejętności, autorstwa Lee Vaughan. Książka to zbiór zabawnych i edukacyjnych ćwiczeń zaprojektowanych w taki sposób, aby bawić programistów i jednocześnie zwiększać ich umiejętności związane z programowaniem w Pythonie.

Tomasz Hryc rekomenduje książkę pt. Psychologia biznesu. Publikacja pod redakcją Bohdana Rożnowskiego i Pawła Fortuny jest zbiorem specjalistycznych tekstów przygotowanych przez polskich psychologów pracy, organizacji oraz zachowań konsumenckich.

Ewa Tempińska poleca książkę pt. Córka nazisty, autorstwa MaxaCzornyja. Jest to przejmująca powieść o strasznych czasach II wojny światowej i o miłości na przekór wszystkiemu, a także o dzieciach, które nie powinny odpowiadać za winy swoich rodziców i o odkupieniu, które przynosi dopiero zmierzenie się z prawdą.

Natalia Krasińska rekomenduje publikację  pt.  Zarządzanie i inżynieria jakości, autorstwa Adama Hamrola. Jest to nowy i kompleksowy podręcznik akademicki na temat zarządzania jakością na polskim rynku. Jest kierowany do studentów kierunków studiów technicznych, ekonomicznych i o zarządzaniu. Stanowi także znakomity poradnik dla praktyków.

Marta Karp poleca książkę pt.  Liliowe opium, autorstwa Julii Gambrot. Jest to powieść wzbogacona ciekawym wątkiem kryminalnym, której akcja rozgrywa się u schyłku Belle epoque.

Agnieszka Warchoł poleca publikację pt. W stronę nieba: Interaktywna szkoła astronomii. Autor Andrzej Branicki, nauczyciel akademicki i niestrudzony popularyzator astronomii, prowokuje Czytelnika do poszerzania wiedzy, dzięki samodzielnym obserwacjom, przemyśleniom i refleksjom.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Baner

    Baner