Bibliotekarze polecają książki na lipiec i sierpień

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
1 lipca 2020

Życzymy wszystkim naszym Czytelnikom pasjonujących lektur podczas urlopu i wakacji oraz zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami książkowymi na lato!

lipiec, sierpień

LIPIEC i SIERPIEŃ

Joanna Kalisz-Dziki dla dzieci poleca Najwyższą na świecie wieżę z książek, autorstwa hiszpańskiej pisarki i ilustratorki Rocio Bonilla. Dla dorosłych rekomenduje zapierającą dech w piersiach opowieść o krainie lodu — Arktyczne marzenia. Wyobraźnia i pragnienia w krajobrazie Północy, napisaną przez Barry’ego Lopeza.

Barbara Zawiślak zachęca miłośników letnich podróży jednośladem do przeczytania książki Rowerem wzdłuż wybrzeża Bałtyku, pod redakcją Piotra Pahla.

Agnieszka Labut-Biel poleca kolejny równie tajemniczy, co wciągający kryminał Wojciecha Chmielarza pt. Wyrwa.

Beata Mituś, najmłodszym czytelnikom proponuje idealną lekturę na wakacje — Mazurscy w podróży, napisaną przez Agnieszkę Stelmaszyk.

Anna Nigborowicz zaprasza do pełnych humoru Zwariowanych opowieści belgijskiej autorki Anne Duguël, występującej pod pseudonimem Gudule.

Ewa Bochenek, proponuje dwie książki pozwalające spojrzeć inaczej na historię, zarówno tę lokalną, jak i globalną — Co można zabrać w ciągu godziny. Wspomnienia mieszkańców Krynicy i okolic w opracowaniu Józefa Bogacza i Zakazana historia ludzkości w wyborze J. Douglasa Kenyona.

Grażyna Zastępa poleca dwa tytuły — brawurowy portret norweskiego kolaboranta z czasów okupacji hitlerowskiej, skreślony przez Simona Strangera w książce Leksykon światła i mroku oraz humorystyczną wycieczkę na zieloną wyspę opisaną przez Marcina Szulca w tomie Irlandia albo frytki z octem.  

Katarzyna Marchwica zaprasza do zagłębienia się w fabułę mrocznego thriller Jędrzeja Pasierskiego — Czerwony świt.

Bożena Dykla zachęca do sięgnięcia po czwarty tom przygód Vianne Rocher, spisanych przez Joanne Harris w książce Złodziejka truskawek.

Bartłomiej Kiełtyka, proponuje lekturę alternatywnej historii Polski i Europy wykreowaną w dwóch książkach Jacka Dukaja — Xavras Wyżryn i inne fikcje narodowe oraz w tomie Inne pieśni.

Natalia Karasińska, planującym wakacyjny remont, poleca książkę Technologia robót wykończeniowych, autorstwa Anny Kaczkowskiej.   

Marta Karp, zachęca do sięgnięcia po trzymającą w napięciu powieść obyczajową Kristin Hannah — Nocna droga.

Wypożyczalnia dla Dorosłych na lipiec i sierpień poleca książki z działów Geografia Europy i Afryki oraz Etnografia.

Zachęcamy również do dalszego korzystania z czytelni online IBUK Libra, do której dostęp możecie uzyskać kontaktując się z nami i odbierając darmowy kod. Więcej informacji o tym, jak to zrobić znajdziecie TUTAJ.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Bibliotekarze polecają książki na lipiec i sierpień

    Bibliotekarze polecają książki na lipiec i sierpień