Relacja z czerwcowego spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
13 czerwca 2019

Na ostatnim spotkaniu MDKK dyskutowałyśmy na temat urzekającej książki autorstwa Jodi Picoult oraz jej córki Samanthy van Leer pt. Z innej bajki. Jodi Picoult — znana przede wszystkim dorosłym czytelnikom z bestsellerowych powieści — zdecydowała się wraz z córką napisać książkę dla młodzieży, której efekt jest, mówiąc krótko, bardzo dobry. Mamy nadzieję, że recenzja naszej Klubowiczki Emilii Mituś zachęci Was do sięgnięcia po tę publikację!

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda życie postaci z książek po zamknięciu powieści, gdy nie muszą już odgrywać wyznaczonych im ról? Mnie się wydaje, że nie. Każdy z nas myśli, że wszyscy bohaterowie są tylko wytworem wyobraźni autora i po zamknięciu książki nic się z nimi nie dzieje. Otóż niekoniecznie!

Podczas czerwcowego spotkania MDKK omawialiśmy książkę Jodi Picoult oraz Samanthy van Leer pt. Z innej bajki. Powieść opowiada historię Delilah, która najchętniej spędzałaby czas, siedząc z nosem w książkach. Pewnego dnia do jej rąk wpada powieść o księciu Oliverze. Mimo że jest to bajka, dziewczyna nie może się od niej oderwać i wiele razy do niej powraca. Czuje z głównym bohaterem pewną więź i wydaje jej się, że są do siebie bardzo podobni. Za niedługo dowie się, że mają ze sobą więcej wspólnego. Podczas kolejnej lektury powieści jej uwagę przykuwa jeden szczegół. Otóż w książce pojawił się błąd. To tak, jakby opowieść zmieniła się na jej oczach i to na jej ulubionej stronie, na której książę Oliver wspina się na skale. Dziewczyna myśli, że oszalała. A jakby tego było mało, książę z ilustracji zwraca się do niej. Pewnie myślicie, że dziewczyna całkowicie postradała zmysły? Książę Oliver żali się jej, jak bardzo nienawidzi swojego życia i że jego marzeniem jest wydostanie się z tej bajki. Delilah postanawia mu pomóc, ponieważ nie tylko ma dobre serce, lecz także bardzo chciałaby poznać osobiście bohatera ulubionej książki. Czy jej się uda? Sprawdźcie sami. Koniecznie!

Kolejne spotkanie MDKK odbędzie się po wakacyjnej przerwie. Zapraszamy!

	spotkanie młodziezowego dyskusyjnego klubu książki 		spotkanie młodziezowego dyskusyjnego klubu książki 		spotkanie młodziezowego dyskusyjnego klubu książki 		spotkanie młodziezowego dyskusyjnego klubu książki 		spotkanie młodziezowego dyskusyjnego klubu książki 		spotkanie młodziezowego dyskusyjnego klubu książki