Facebook
 


Logo ibuk libra Biuletyn Informacji Publicznej
Polska Cyfrowa Równych Szans
100-lecie I Wojny Światowej
Festiwal im Zygmunta Haupta

W tym roku odwiedziliście
razy nasze strony


Zaproszenia od innych instytucji do udziału w wydarzeniach, szkoleniach itp.


Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną — studia podyplomowe

Instytut Pedagogiczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu zaprasza wszystkich zainteresowanych na atrakcyjne, kwalifikacyjne studia podyplomowe Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Plakat (pdf)

Zapisy i szczegółowe informacje w sekretariacie Instytutu Pedagogicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu
Nowy Sącz, ul. Chruślicka 6, tel.: 018 441 45 92, e-mail: spip@pwsz-ns.edu.pl


Aktualne do 30 grudnia 2015 r. — XVI ogólnopolski konkurs na tomik wierszy „Tyska Zima Poetycka”

Organizatorem konkursu jest Teatr Mały w Tychach.
W konkursie mogą brać udział wszyscy autorzy (zrzeszeni i niezrzeszeni w związkach twórczych), którzy wydali wcześniej samodzielną książkę poetycką.
Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie do 30 grudnia 2015 r. (decyduje data stempla pocztowego) na adres:
Teatr Mały
„Tyska Zima Poetycka”
ul. ks. kard. Augusta Hlonda 1
43-100 Tychy
maszynopisu tomiku wierszy: maksymalnie do 50 stron, bez projektu okładki i stron redakcyjnych, skomponowanego jako artystyczna całość i opatrzonego tytułem. Opatrzony godłem maszynopis, w postaci wydruków w formacie A4, należy nadesłać obowiązkowo w czterech egzemplarzach (nie dołączać wydanych już tomików, płyt ani innych nośników). W osobnej kopercie, opatrzonej tym samym godłem, należy zamieścić dane:
imię i nazwisko, adres, telefon kontaktowy, e-mail, krótką notę biograficzną oraz tytuły wydanych dotąd samodzielnych książek poetyckich z rokiem wydania i nazwą wydawcy.
Warunki regulaminu będą ściśle przestrzegane.

Szczegóły na stronie Teatru Małego w Tychach pod linkiem (kliknij).


Aktualne do 22 marca 2016 r. – XIV Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. C. K. Norwida

Szanowni Państwo, Książnica Pruszkowska im. H. Sienkiewicza, organizuje czternastą edycję Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Cypriana Kamila Norwida.
Konkurs adresowany jest do wszystkich środowisk literackich, do związków i stowarzyszeń twórczych, a także do poetów nie zrzeszonych.
Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród, nastąpi 22 maja 2016 roku w Pruszkowie, podczas uroczystego spotkania autorów. W obecnej edycji Konkursu – w związku z przypadającą w 2016 roku setną rocznicą nadania praw miejskich dla Pruszkowa – wyjątkowo i jednorazowo poszerzamy jego formułę o jeden wiersz ( patrz Regulamin).
Wiersz czwarty nie jest obowiązkowy i będzie nagrodzony oddzielnymi nagrodami.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszym Konkursie.

ADRES ORGANIZATORA
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Sienkiewicza
ul. Kraszewskiego 13, 05-800 Pruszków
Szczegółowe informacje: www.biblioteka.pruszkow.pl


„Czytam wszędzie”


„Czytam wszędzie” to kampania promująca czytelnictwo w miejscach, w których ludzie czekają: w przychodni lekarskiej, w urzędzie, na dworcu, w autobusie, w samolocie czy w pociągu. „Czas oczekiwania nie musi być stracony — może być okazją do oddania się lekturze, zamieniając w ten sposób irytującą konieczność w dodatkową okazję do kontaktu z kulturą” — mówi Jarosław Lipszyc, prezes fundacji Nowoczesna Polska, która prowadzi bibliotekę WolneLektury.pl.

Fundacja chce pokazać odbiorcom, że wykorzystywane przez nich urządzenia mobilne (tablety, smartfony, czytniki e-booków, komputery przenośne) mogą pomagać w kontakcie z literaturą w każdej chwili i każdym miejscu dzięki internetowej bibliotece WolneLektury.pl. Książki elektroniczne i audiobooki w niej opublikowane są darmowe, pozostają w zasięgu ręki 24 godziny na dobę, 365 dni w roku i nie dotyczy ich problem ograniczonej liczby egzemplarzy.


Szukasz informacji o stypendiach? A może o ciekawych konkursach lub grantach?

Jeśli tak, to dobrze trafiłeś! Serwis www.mojestypendium.pl to miejsce, w którym znajdziesz aktualne programy stypendialne, różnorodne konkursy i przydatne informacje z dziedziny edukacji. Stale szukamy dla Was najświeższych informacji o tym kto, co, gdzie i jak!
A jeśli sam przyznajesz stypendia lub organizujesz konkursy, to opublikuj je w serwisie korzystając z opcji dodaj stypendium lub konkurs!

Dodatkowe informacje oraz zapisy: Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach, ul. 11 Listopada 43
tel. 18 353 75 80 lub 18 353 56 10 www.mojestypendium.pl


Myśl inaczej z Ojcami Pustyni

Ojcowie Pustyni mają tą wielką zaletę, że piszą o sprawach zawiłych, ale prostym i konkretnym językiem, bez zbędnych upiększeń, bezpośrednio, czasami aż za bardzo.
Powstaje pytanie: drogi Czytelniku, czy jesteś gotowy na podróż z Ojcami Pustyni? Nieraz będzie ci ciężko przyjąć prawdę, jaką głoszą. Ich nauka jest jakby lustrem, w którym widzisz samego siebie, ze swoimi zaletami i wadami. Czy jesteś gotowy zmienić swoje życie? Zacząć MYŚLEĆ INACZEJ?
Odwaga i wytrwałość to bilety, dzięki którym wyruszysz z nami w podróż. Bez nich radziłbym nie podejmować ryzyka. Jeżeli jesteś gotów, to zapraszam.
Pokrótce opisałem pomysł naszych spotkań z Ojcami Pustyni. Będzie to kontynuacja wielkopostnych rozważań na temat modlitwy, postu i jałmużny. Zdobędziecie wiedzę na temat praktyki modlitwy serca, jak też odpowiedź na podstawowe pytanie: JAK ŻYĆ?
Powstała osobna strona (http://ojcowie-pustyni.ps-po.pl/), gdzie będziecie mogli się zapisać do naszej listy mailingowej, za pomocą której, codziennie (między 5.00-7.00) rano otrzymacie jeden, króciutki tekst z nauki Ojców Pustyni. Wystarczy wpisać swojego e-maila, następnie potwierdzić swoje uczestnictwo, i tyle... sam proces rejestracji nie zajmie ci więcej niż 2 minuty.
Oprócz wersji e-mailowej, nauki Ojców Pustyni możecie spotkać na specjalnie przygotowanym fanpage'u: www.facebook.com/KeepCalmetOraetLabora


 
Zadaj pytanie on-line