„Dobry, przyjazny świat” - Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela

„Dobry, przyjazny świat”

15 listopada 2023

Spotkanie w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Biblioterapii, który obchodzony jest 14 listopada, spotkałam się z dziećmi z Miejskiego Przedszkola nr 1, aby przeczytać im lekturę pt. Dobry, przyjazny świat. Inspirująca książka o dobroci.

Ta niezwykła książka, autorstwa Axel Scheffler i 37 wybitnych ilustratorów z całego świata, pozwoliła maluchom wyobrazić sobie życie na Ziemi bez kłopotów, zmartwień i smutku. „Wyobraź sobie świat, w którym wszyscy są dobrzy, mili i życzliwi. Co możemy zrobić, żeby to marzenie stało się prawdą? Od czego najlepiej zacząć?” Po wysłuchaniu opowiadania dzieci chętnie i bardzo mądrze odpowiadały na te pytania. Ich zdaniem świat będzie lepszy kiedy będziemy się więcej uśmiechać, kiedy będziemy mili i uczynni dla siebie. Nie wolno nikomu robić krzywdy, wszyscy ludzie powinni dbać o siebie i innych. Nie możemy też zapominać o zwierzętach i naszej planecie. Wspólnie próbowaliśmy stworzyć miksturę na dobry i przyjazny świat. Nasza, sporządzona w przedszkolu, składała się między innymi z: radości, miłości, przyjaźni, uśmiechu, pomocy. Oby zadziałała i sprawiła, by świat emanował pięknem, a ludzie byli dla siebie coraz lepsi i milsi.

Bibliotekarka czyta przedszkolakom Bibliotekatrka opisuje ćwiczenie do wykonania dzieci wykonują ćwiczenie dzieci podczas wykonywania ćwiczenia na miksturę na dobry świat

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Bibliotekarka czyta przedszkolakom

    Bibliotekarka czyta przedszkolakom