„Ruszamy na wakacje. Hura! Hura! Hura!” — relacja - Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela

„Ruszamy na wakacje. Hura! Hura! Hura!” — relacja

13 czerwca 2022

Wielkimi krokami zbliża się zakończenie roku szkolnego i długo wyczekiwane ferie letnie. 

Jest to czas na odpoczynek, dobrą zabawę, zwiedzanie „kawałka świata”, zawieranie nowych znajomości. Z tej okazji tematem przewodnim zajęć było wakacyjne podróżowanie i podstawowe zasady bezpieczeństwa. Pierwszoklasiści z Miejskiego Zespołu Szkół nr 5 w Gorlicach zastanawiali się czym jest podróżowanie, jaki jest jego cel oraz z jakich środków transportu najczęściej korzystamy. Oczywiście nie obyło się bez zabawy w trakcie, której uczniowie musieli wybrać pięć spośród piętnastu przedmiotów, przydatnych podczas zagranicznej podróży samolotem. I w tym przypadku mali podróżnicy nie mieli problemu z rozwiązaniem zadania. W czasie krótkiego odpoczynku, dzieci wysłuchały niezwykle ciekawej bajki Gabrieli Rzepeckiej–Weiss Gdy Pola się zgubi, z której płynie bardzo ważny przekaz. Tytułowa bohaterka, to niefrasobliwa dziewczynka, która często… się gubi. Pola na całe szczęście zna sześć zasad dla zagubialskich, dzięki którym wie jak ma się zachować, gdy nagle z oczu straci swoich rodziców.

Dodatkową atrakcją zajęć było ozdabianie papierowych teczek, które przypominały wyglądem walizkę podróżną. Mamy nadzieję, że ten kolorowy wakacyjny akcent będzie przypominał dzieciom o mile spędzonym czasie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach.

Życzymy naszym małym czytelnikom udanych, wesołych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji!

 

Bibliotekarka rozmawia z dziećmi o podróżowaniu Bibliotekarka czyta książkę Dzieci wykonują pracę plastyczną Zdjęcie grupowe

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Dzieci wykonują pracę plastyczną

    Dzieci wykonują pracę plastyczną