„O Wilku, który podróżował po świecie” „Polcia i Helcia. Wielka przygoda” - Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela

„O Wilku, który podróżował po świecie” „Polcia i Helcia. Wielka przygoda”

21 października 2021

Jaki jest najlepszy sposób na nudę?

 

Spełnić swoje marzenia i wyruszyć w podróż dookoła świata. Tak właśnie postanowił zrobić sympatyczny Wilk, mieszkaniec Dalekiego Lasu. „Całymi dniami umierał z nudów. Jego przyjaciele wychodzili ze skóry, żeby go zabawić… na próżno. Pewnego dnia Wilka olśniło! Wiem! Będę podróżował! Odwiedzę wszystkie te miejsca, o których dotychczas tylko marzyłem”. Jak postanowił tak zrobił. Był w Paryżu, Londynie, we Włoszech, w Egipcie, Kenii, na Madagaskarze, w Nepalu, w Australii i w Nowym Jorku. Czy udało mu się wrócić szczęśliwie do domu? To zabawne opowiadanie przeczytałyśmy na ostatnim spotkaniu online z młodymi czytelnikami z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Gorlicach.

Wielką przygodę przeżyły również dwie przyjaciółki — Polcia i Helcia. Pewnego dnia obie myszki postanowiły zdobyć Wielką Górę, na szczyt której nikt jeszcze nie dotarł. Podczas marszu górską ścieżką wydarzył się wypadek. Polcia stoczyła się nagle w dół i obolała nie była w stanie wspinać się dalej. Na prośbę rannej przyjaciółki Helcia poszła dalej sama i kiedy już była na szczycie zauważyła wiewióra Edzia, który niósł Polcię w koszyku. Jak to dobrze mieć przyjaciela, który doda odwagi i zapewni wsparcie.

bibliotekarka Małgosia czyta dzieciom bibliotekarka Kasia czyta dzieciom bibliotekarka czyta dzieciom

Galeria

  • Powiększ zdjęcie bibliotekarka czyta dzieciom

    bibliotekarka czyta dzieciom