"Mała książka — wielki człowiek” - Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela

"Mała książka — wielki człowiek”

8 grudnia 2020

Od września 2020 roku nasza biblioteka kontynuuje udział w projekcie realizowanym  w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek”. Serdecznie zapraszamy dzieci wieku od 3-6  lat oraz rodziców po odbiór Wyprawek Czytelniczych.

Projekt dla dzieci w wieku przedszkolnym realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” we współpracy z bibliotekami publicznymi. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Aby odebrać Czytelniczą Wyprawkę wystarczy zapisać dziecko do naszej biblioteki. Wyprawka Czytelnicza składa się z książki dostosowanej pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka, a także Karty Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Wyprawki Czytelnicze dla dzieci w wieku przedszkolnym można odebrać  w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży oraz w filii Magdalena i w filii Zawodzie.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Baner

    Baner