Bibliotekarze polecają książki na listopad

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
2 listopada 2020

 

marzec

LISTOPAD

Joanna Kalisz-Dziki poleca publikację pt. Tischner: biografia, autorstwa Wojciecha Bonowicza. Jest to pasjonujący reportaż biograficzny opowiadający o życiu i kształtowaniu się wybitnego filozofa oraz o niespodziewanych świadkach i o zaskakujących miejscach związanych z bohaterem.

Małgorzata Kliś proponuje najmłodszym czytelnikom książkę pt. Jano i Wito na wsi, autorstwa Wioli Wołoszyn i Przemka Liputa. Jest to kolejna publikacja w serii książek, zawierających drobne elementy sensoryczne, wspierające rozwój mowy.

Natalia Karasińska zachęca do zagłębienia się w lekturze pt. Internet również dla seniora, autorstwa Jakuba Hewiga, Karola Zwierzchowskiego i Marka Smyczka, a pod redakcją Łukasza Sobiecha. Książka jest adresowana do osób, które chciałyby poznać nowe, dotąd nieznane możliwości współczesnej sieci.

Tomasz Hryc poleca Antropogeniczne zmiany środowiska przyrodniczego Ziemi, autorstwa Jana Wójcika. Publikacja to syntetyczne ujęcie problemów związanych z wpływem naszej działalności na środowisko przyrodnicze Ziemi w ujęciu przestrzennym — lokalnym i globalnym oraz czasowym — trwałym i przejściowym.

Ewa Tempińska proponuje książkę autorstwa Wojciecha Fuska i Jerzego Porębskiego, pt. Lekarze w górach : bohaterowie drugiego planu. Autorzy rozmawiają ze wspinaczami i z samymi lekarzami, sięgają do historii, by pokazać jak rozwijało się ratownictwo oraz medycyna górska.

Marta Karp zachęca do lektury pt. Czas wolny w PRL, autorstwa Wojciecha Przylipiaka. Jest to pełen anegdot reportaż o wolnych chwilach obywateli Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej.

Barbara Zawiślak rekomenduje drugie wydanie książki Kuna za kaloryferem, autorstwa dziennikarza i przyrodnika Adama Wajraka oraz biolożki Nurii Selvy Fernandez. Dowcipna i pełna ciepła opowieść o ratowaniu zwierząt to idealna propozycja na listopadowe wieczory.

Agnieszka Warchoł poleca poradnik pt. Sekrety mistrza fotografii cyfrowej: najlepsze wskazówki, autorstwa Scotta Kelby’ego. Autor zawarł w nim najlepsze porady, wybrane ze wszystkich pięciu tomów serii „Sekrety mistrza fotografii cyfrowej”. Książka adresowana jest do wszystkich, którzy pragną tworzyć niezwykłe fotografie, wzbudzające emocje i przykuwające uwagę widza.

Wypożyczalnia dla Dorosłych w listopadzie zachęca do lektury książek z działu Historia Polski.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Baner

    Baner