Dzień Babci i Dziadka - Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela

Dzień Babci i Dziadka

19 stycznia 2023

Spotkanie w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”

Już kolejny raz miałyśmy przyjemność odwiedzić dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Gorlicach. Tym razem nasze spotkanie, z racji zbliżającego się święta, poświęcone było babciom i dziadkom. Jak są postrzegani seniorzy rodu przez wnuki? Maluchy zgodnie uznały, że oprócz rodziców to najukochańsze osoby w ich życiu, a przy tym ciepłe, serdeczne i zawsze chętne do pomocy. Jak twierdzi autorka książki Raquel Diaz Reguera Babcie od A do Z, typów babć jest aż dwadzieścia dziewięć! Wszystkie są niezwykłe i choć różne, zawsze bardzo kochają swoje wnuki.

„Gdy Józef przyszedł na świat jego dziadek, który był krawcem, uszył mu do kołyski piękny kocyk. Przez wiele miesięcy dziadek własnymi rękami szył go do kołyski swego pierwszego wnuka”. Tak rozpoczyna się wzruszające opowiadanie pt.  Kocyk, to historia chłopca i jego wielkiej miłości do dziadka, autorstwa Miguela Gouveia, które przeczytałyśmy przedszkolakom w trakcie zajęć.

Na zakończenie spotkania maluchy wykonały kolorowe laurki, które podarują swoim babciom i dziadkom w dniu ich święta.

947- bibliotekarka czyta dzieciom opowiadanie, 401- druga lektura czytana dzieciom w trakcie spotkania, 825-dzieci wykonują laurki dla babci i dziadka, 255-dzieci wykonują laurki dla babci i dziadka, 619-dzieci wykonują laurki dla babci i dziadka, 016-zdjęcie grupowe z wykonanymi pracami

Galeria

  • Powiększ zdjęcie bibliotekarka czyta dzieciom

    bibliotekarka czyta dzieciom