Bibliotekarze polecają książki na październik - Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela

Bibliotekarze polecają książki na październik

30 września 2021

 

 

październik

PAŹDZIERNIK

 

Joanna Kalisz-Dziki poleca książkę pt. Proszę bardzo, autorstwa Andy Rottenberg — gościa tegorocznej edycji Festiwalu im. Zygmunta Haupta. Jest to niezwykła autobiografia autorki, która rekonstruuje dzieje własnej rodziny, niejednorodnej pod względem etnicznym i wyznaniowym.

Anna Nigborowicz poleca młodszym Czytelnikom książkę pt. Przygoda w Greenglass House autorstwa Kate Milford. Jest to powieść przygodowa, której akcja toczy się w zimie w zajeździe Greenglass House.

Agnieszka Hebda rekomenduje  opracowanie Moda w przedwojennej Polsce : codzienna, sportowa, wieczorowa, ślubna, dziecięca, bielizna, autorstwa Anny Sieradzkiej. Jest to fascynująca opowieść o polskiej modzie lat międzywojennych, kiedy przepisy savoir-vivre’u zalecały noszenie ubiorów odpowiednich nie tylko do pory roku i dnia, lecz także okoliczności.

Barbara Szczepanik poleca książkę Cham z kulą w głowie, autorstwa Ziemowita Szczerka.  Jest to epicka powieść, utrzymana w klimacie kryminału noir. Fascynująca książka zachęcająca do przemyśleń nad tym co stałoby się, gdyby wydarzenia historyczne potoczyły się trochę inaczej.

Ewa Tempińska rekomenduje książkę pt. Przylepka i Potwór: nasza historia w listach i wspomnieniach. Publikacja to piękny i osobisty portret Sławomira Mrożka napisany przez jego żonę, Susanę Osorio-Mrożek.

Bożena Dykla poleca książkę Nie wiesz nic, autorstwa Marcela Mossa. Publikacja stanowi trzecią część serii Liceum Freuda. Jest to szokujący thriller psychologiczny, idealny na jesienne wieczory. 

Marta Karp poleca książkę pt. Wybaczam ci, autorstwa Remigiusza Mroza. Jest to połączenie thrillera i powieści sensacyjnej, z silnie zarysowanym wątkiem kryminalnym.

Agnieszka Warchoł poleca opracowanie pt. Płytki umysł : jak internet wpływa na nasz mózg. Autor Nicholas Carr pokazuje, jak nowe media zmieniają nas samych i otaczającą nas rzeczywistość.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Baner

    Baner