Cała Polska Czyta Dzieciom — „Tytus w Cyrku” - Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela

Cała Polska Czyta Dzieciom — „Tytus w Cyrku”

5 czerwca 2018

W ramach XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom do naszej biblioteki zaprosiliśmy najmłodszych czytelników z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Gorlicach.

„Książki to magiczny świat wyobraźni”, dlatego nasze zajęcia rozpoczęły się od lektury Tytus w cyrku, autorstwa Joanny Olech. Czy pies potrafi rozwiązywać kryminalne zagadki? Oczywiście! Zwłaszcza gdy jest to Tytus — genialny detektyw. Wspólnie z nim próbowaliśmy rozwikłać zagmatwaną sprawę zaginięcia małego, psotnego kotka o imieniu Zorro. Czy poszukiwania zakończyły się sukcesem? Gdzie ukrywał się mały nicpoń? Zachęcamy do przeczytania tej interesującej pozycji.

W bibliotece można się nie tylko oddać się lekturze, lecz także doskonale bawić. Uczestnicy zajęć biblioteczny mieli niesamowitą okazję wziąć udział w pokazie zabaw cyrkowych. Było żonglowanie kolorowymi piłkami, talerzami, kręcenie magicznymi pałeczkami oraz wyczarowywanie z kolorowych balonów zwierzątek (bohaterów czytanej bajki). Czy są to łatwe, czy trudne czynności cyrkowe? Przekonały się o tym przedszkolaki, które wykorzystując cyrkowe akcesoria, próbowały swoich sił w chodzeniu na szczudłach, slalomie z piłką czy żonglowaniu.

	5174 — prowadząca spotkanie czyta opowiadanie Tytus w cyrku		5178 — prowadząca spotkanie czyta opowiadanie Tytus w cyrku		5182 — zabawy animacyjne		5185 — kolorowym tunelem do świata cyrku		5191 — prowadząca pokazuje zwierzęta z balonów		5195 — prowadząca pokazuje zwierzęta z balonów		5199 — pokaz żonglowania		5203 — pokaz żonglowania		5215 — zabawa bum bum rurkami		5219 — maluchy z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Gorlicach		5235 — slalom z piłką