Bibliotekarze polecają książki na luty

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
2 lutego 2023

 

 

luty

LUTY

 

Joanna Kalisz-Dziki zachęca do lektury książki pt. Szlakami polskich parków narodowych, autorstwa Izabeli Kiwior. Jest ona pokłosiem dwuletniej podróży po wszystkich parkach narodowych w Polsce. Autorka udowadnia, że dzięki obcowaniu z naturą można poznać samego siebie i budować cenne relacje z innymi ludźmi. Na spotkanie autorskie z Izabelą Kiwior zapraszamy do naszej biblioteki już w kolejny czwartek, 9 lutego.

Anna Nigborowicz poleca książkę pt. Preskot, autorstwa Katherine Applegate. Jest to wzruszająca opowieść o sile wyobraźni, która pomaga przetrwać najtrudniejsze sytuacje.

Małgorzata Kliś rekomenduje młodszym Czytelnikom publikację pt. Karetka pogotowia z serii Miś Pracuś, której autorem jest Benji Davies. Jest to wesoła książeczka z wysuwanymi elementami, w której tym razem Miś Pracuś został ratownikiem medycznym i wyrusza na pomoc.

Natalia Karasińska poleca książkę pt. Python dla nastolatków: projekty graficzne z Python Turtle. Publikacja autorstwa Krzysztofa Łosa uczy podstaw programowania.

Agnieszka Hebda rekomenduje publikację pt. Chiny: portret cywilizacji, autorstwa Michaela Wooda. Jest to intrygująca opowieść o jednej z najstarszych cywilizacji świata, od czasów starożytnych po współczesne.

Barbara Szczepanik poleca książkę pt. Jesionka dla trupa: reportaż o tym, co robią z nami po śmierci, autorstwa Magdy Mieśnik i Piotra Mieśnika. Jest to przejmujący reportaż o tym, jak umieramy i co się dzieje z ciałem człowieka po śmierci.

Ewa Tempińska poleca książkę pt. W cieniu góry, autorstwa Agnieszki Jeż. Jest to trzymający w napięciu kryminał, którego akcja toczy się w niewielkiej beskidzkiej wsi – Krempnej.

Katarzyna Marchwica poleca książkę pt. Błaganie o śmierć, autorstwa Marka Krajewskiego. Jest to dwunasty kryminał w serii, w której bohaterem głównym jest Eberhard Mock.

Marta Karp poleca bogato ilustrowaną publikację pt. Dotyk Afryki: opowieści podróżne. Autorka Beata Lewandowska-Kaftan z charyzmą i niezwykłym wyczuciem oprowadza Czytelników po najciekawszych zakątkach Afryki i w bardzo osobisty sposób opowiada historie ludzi i miejsc

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Baner

    Baner