Bibliotekarze polecają książki na listopad

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
30 października 2022

 

 

czerwiec

LISTOPAD

Anna Nigborowicz poleca powieść pt. Beskid bez kitu: zima autorstwa Marii Strzeleckiej. Publikacja to podróż w czasie do lat 20. XX wieku, kiedy Babcia Tekla, jedna z bohaterek debiutu książkowego autorki pt. „Beskid bez kitu” jest małą dziewczynką.

Małgorzata Kliś rekomenduje młodszym Czytelnikom encyklopedię pt. Zwierzęta wokół nas, autorstwa Anny Skrok. Jest to bogato ilustrowana publikacja, z którą można wybrać się w niezwykłą podróż do świata zwierząt.

Ewa Bochenek rekomenduje publikację pt. Krótka historia czasu: od wielkiego wybuchu do czarnych dziur, autorstwa Stephena Hawkinga. Jest to fascynująca książka, która umożliwia poznanie ogromu przestrzeni międzygalaktycznej.

Barbara Szczepanik poleca książkę pt. Nie wszyscy muszą cię lubić: przestań szukać aprobaty innych i żyj pełnią życia. Jest to niezwykły poradnik, w którym trenerka rozwoju osobistego Susie Moore przekazuje jak żyć własnym życiem i nie oceniać swoich działań na podstawie tego, co pomyślą ludzie.

Grażyna Zastępa poleca książkę pt. Mężczyźni mojego życia: o miłości, miłosierdziu i dobrym pomaganiu. Siostra Michaela Rak w rozmowie z Małgorzatą Terlikowską opowiada swoją poruszającą historię, z której wydobywa się obraz kobiety spełnionej, silnej, pełnej ciepła i macierzyńskiej troski.

Beata Sajdera poleca powieść pt. Dziewczyna kata, autorstwa Magdy Knedler. Jest to pasjonująca wyprawa w przeszłość do siedemnastowiecznego Wrocławia, który skrywa wiele niezbadanych tajemnic.

Marta Karp poleca publikację pt. Dieta dla zdrowia psychicznego. Autorka, dr Uma Naidoo wyczerpująco i przystępnie pokazuje, w jaki sposób zdrowa dieta może pomóc w rozwiązaniu problemów, z którymi zmaga się nasz umysł. Książka zawiera także garść przepisów na pyszne i zdrowe dla mózgu potrawy.

Natalia Karasińska poleca publikację pt. Wzornik: narzędzie do nauki posługiwania się obrazem opracowany przez Monikę Masłoń i Stefana Parucha. Jest to doskonała pomoc do nauki rozumienia sztuki współczesnej, a także tworzenia własnego warsztatu. Pozycja obowiązkowa dla osób zainteresowanych edukacją artystyczną i wizualną.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Baner

    Baner