Bibliotekarze polecają książki na grudzień

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
1 grudnia 2019

Świąteczno-noworoczna przerwa na lekturę już tuż, tuż ;)

 

marzec

GRUDZIEŃ

Joanna Kalisz-Dziki poleca książkę Igora Kostina Czarnobyl. Spowiedź reportera — wstrząsające świadectwo katastrofy nuklearnej i jej naocznego świadka.

Agnieszka Labut-Biel na przedświąteczne przygotowania rekomenduje książkę Kuchnia Iwaszkiewiczów — przepisy i anegdoty, autorstwa Marii Iwaszkiewicz.

Anna Nigborowicz poleca młodzieży fascynującą opowieść o przyjaźni i poświęceniu dla dobra drugiego człowieka pt. Jeśli tam jesteś, autorstwa Katy Loutzenhiser.

Tomasz Hryc, wszystkim zainteresowanym historią i kulturą wschodu, proponuje książkę Dzieje starożytnych Chin. Kroniki pierwszych dynastii, autorstwa Macieja Kuczyńskiego.

Ewa Tempińska poleca zagłębienie się w rzeczywistość Polski i Polaków na chwilę przed wybuchem II wojny światowej w książce Marcina Zaborskiego Lato'39. Jeszcze żyjemy.

Bożena Dykla zachęca do lektury publikacji Marcina Kostrzyńskiego — myśliwego-pacyfisty, który w książce Gawędy o wilkach i innych zwierzętach przedstawia najpiękniejsze drapieżniki naszego regionu.

Marta Karp poleca Serce i pazur. Opowieść o uczuciach zwierząt, czyli książkę Simony Kossak tłumaczącą, nie tylko najmłodszym, że człowiek nie jest jedyną istotą, która posiada emocje.

Urszula Karasińska proponuje serię podręczników o współczesnych metodach pracy socjalnej, którą otwiera książka Bezrobocie, bezrobotny, praca socjalna, napisana przez Ewę Flaszyńską.

Bartłomiej Kiełtyka zachęca do wypożyczania lektury obowiązkowej dla każdego literaturoznawcy, którą jest Literatura polska 1989-2009 — przewodnik, pod redakcją Piotra Mareckiego.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Baner

    Baner