Polska Bajeczna – relacja ze spotkania z podróżnikiem i bibliotekarzem

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
14 sierpnia 2019

Miejska Biblioteka Publiczna w Gorlicach była kolejnym miejscem, w którym zatrzymał się Michał Słupczyński – podróżnik, bibliotekarz i promotor czytelnictwa. Realizując projekt Polska Bajeczna od lipca przemierza nasz kraj rowerem i odwiedza większe i mniejsze miejscowości. Na wytyczonej przez niego trasie w kształcie serca znalazło się także nasze miasto. Podróżnik spotkał się z młodymi czytelnikami i przeprowadził interesujące zajęcia na temat polskiej przyrody, tradycji i kultury. To było jego dwudzieste spotkanie na tej bajecznej drodze, dla nas z pewnością wyjątkowe. Dzieci uczestniczące w zajęciach bawiły się doskonale, a przy tym wykazały się dużą wiedzą na temat naszego kraju i regionu. Z dumą możemy poinformować, że gorlicka grupa, w teście ze znajomości legend orgaznizowanym podczas  spotkań Polska Bajeczna,  jak do tej pory była najlepsza. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Serdecznie dziękujemy panu Michałowi Słupczyńskiemu za to niezwykłe spotkanie promujące naszą piękną i bajeczną ojczyznę oraz polskie dziedzictwo kulturowe, w szczególności legendy i baśnie ludowe z różnych regionów.

powitanie Michała Słupczyńskiego i uczestników spotkania nasz gość opowiada o swoich podróżniczych pasjach nasz gość opowiada o swoich podróżniczych pasjach nasz gość opowiada o swoich podróżniczych pasjach powitanie Michała Słupczyńskiego i uczestników spotkania uczestnicy opowiadają o swoim regionie uczestnicy opowiadają o swoim regionie Michał Słupczyński przeprowadza test ze znajomości legend Michał Słupczyński przeprowadza test ze znajomości legend dzieci występują w strojach postaci z legend wspólna fotografia bajeczne zakładki dla wszystkich uczestników spotkania