Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

„Tak więc jeśli biblioteka jest, jak chce tego Borges, modelem wszechświata, staramy się uczynić z niej wszechświat na miarę człowieka, a przypominam, że biblioteka na miarę człowieka to znaczy także biblioteka radosna, (...) a zatem biblioteka, do której chodzi się chętnie i która przeobrazi się stopniowo w wielką machinę spędzania wolnego czasu, jak Muzeum of Modern Art, gdzie można pójść do kina, przejść się po ogrodzie, obejrzeć posągi i zjeść obiad z dwóch dań”.
Umberto Eco 

Aktualności

Spotkanie autorskie z Piotrem Lianą i promocja książki „Echo serca”

Przejdź do - Baner

Zapraszamy na spotkanie autorskie z gorliczaninem Piotrem Lianą, które odbędzie się 28 lutego (czwartek) w naszej bibliotece.

Czytaj więcej o: Spotkanie autorskie z Piotrem Lianą i promocja książki „Echo serca”

„A słowa się po niebie włóczą i łajdaczą / I udają, że znaczą coś więcej, niż znaczą” — konkurs na wiersz z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

Przejdź do - Plakat

50. jubileuszowe spotkanie Klubu Małego Czytelnika

Przejdź do - Plakat

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach serdecznie zaprasza byłych i obecnych Klubowiczów na bal karnawałowy!

Czytaj więcej o: 50. jubileuszowe spotkanie Klubu Małego Czytelnika

Żywa historia Gorlic — drugi wywiad z panem Zdzisławem Tohlem

Przejdź do - Zdzisław%20Tohl%20na%20dachu%20I%20Liceum%20Ogólnokształcącego%20im.%20Marcina%20Kromera%20podczas%20renowacji%20królewskich%20głów;%201986%20rok

Wywiad z panem Zdzisławem Tohlem o renowacji w 1986 roku królewskich głów — Kazimierza Wielkiego, Władysława Jagiełły, królowej Jadwigi — znajdujących się na dachu budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Kromera w Gorlicach.

Czytaj więcej o: Żywa historia Gorlic — drugi wywiad z panem Zdzisławem Tohlem

Szukamy informacji o rzeźbach z parku MacGarveya!

Przejdź do - Stan%20obecny%20lwów%20z%20parku%20MacGarveya

Miejska Biblioteka Publiczna w Gorlicach poszukuje archiwalnych fotografii rzeźb — szczególnie lwów — z parku MacGarveya w gorlickim Gliniku.

Czytaj więcej o: Szukamy informacji o rzeźbach z parku MacGarveya!